Jak działa klimatyzacja - Zasada działania klimatyzacji
Jak działa klimatyzacja - Zasada działania klimatyzacji

Każdego roku lato w Polsce obfituje w wysokie temperatury, co sprawia, że wnętrza szybko się nagrzewają, a ich schłodzenie jest znacznie utrudnione. Takie okoliczności sprawiły, że w ostatnich latach na popularności zyskały klimatyzacje. Wiele osób często zastanawia się, na jakiej zasadzie działa system chłodzenia. W dzisiejszym wpisie przeczytasz o budowie klimatyzatorów i ich rodzajach oraz przekonasz się, na czym polega działanie klimatyzacji. Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat montowanych w domu systemów!

czytaj całość »
Ile prądu zużywa klimatyzacja w ciągu miesiąca?
Ile prądu zużywa klimatyzacja w ciągu miesiąca?

Stojąc przed wyborem klimatyzacji do domu, wiele osób zastanawia się, jaki jest miesięczny koszt korzystania z urządzenia. Na ten aspekt wpływ mają choćby takie czynniki jak miesiąc, w którym jest używana klimatyzacja, jej moc chłodnicza i sposób użytkowania. Co więcej, wykorzystując system do nagrzewania pomieszczeń, miesięczny koszt ogrzewania klimatyzacją może się różnić od kosztu używania klimatyzacji latem. Ile więc prądu zużywa klimatyzator latem i zimą, jak obliczyć koszt zużycia energii i czy można ograniczyć zużycie prądu przez urządzenie?

czytaj całość »
Montaż klimatyzacji - Poradnik jak zamontować klimatyzację typu Split
Montaż klimatyzacji - Poradnik jak zamontować klimatyzację typu Split

Klimatyzacja typu Split to jeden z najczęściej montowanych w domach systemów. Ten rodzaj klimatyzatorów można z łatwością umieścić zarówno w domu jednorodzinnym, w mieszkaniu w bloku, jak i w wielopiętrowym biurze. Czym charakteryzuje się klimatyzacja typu Split i o czym należy pamiętać przy montażu klimatyzatora? Czy każda osoba może samodzielnie zamontować urządzenie w swoim domu i jak wygląda montowanie klimatyzacji krok po kroku? Czytaj dalej, jeśli chcesz poznać więcej informacji na temat montażu klimatyzatora typu Split!

czytaj całość »
Jak urządzić nowoczesną kuchnię?
Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

Kuchnia to przestrzeń, w której większość domowników spędza sporo czasu. Tutaj przygotowujemy posiłki i w tym miejscu toczy się życie rodzinne. Nowoczesna kuchnia powinna być więc stylowa, estetyczna, zadbana i funkcjonalna.

Masz małą kuchnię zamkniętą i zastanawiasz się, jak ją urządzić, by spełniała wszystkie oczekiwania domowników? A może marzysz o dużej kuchni otwartej na salon i urządzonej w nowoczesnym stylu? Poniżej podpowiadamy, jak zaaranżować to pomieszczenie, by było gustowne i funkcjonalne! Sprawdź koniecznie!

czytaj całość »
Jak wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim krok po kroku ?
Jak wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim krok po kroku ?

Planując zakup domu lub mieszkania na rynku pierwotnym, prędzej czy później spotkamy się z terminem stan deweloperski. Wskazuje on na to, że proces budowy zakończył się, a budynek jest przygotowany do dalszych prac wykończeniowych. Zakres stanu deweloperskiego może się różnić w zależności od usługodawcy, dlatego też kluczowe znaczenie ma skrupulatne czytanie umów. Jak wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim krok po kroku? Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
Klimatyzator z oczyszczaczem powietrza - czy warto?
Klimatyzator z oczyszczaczem powietrza - czy warto?

Klimatyzacja z funkcją oczyszczania powietrza to udogodnienie, na które decyduje się coraz więcej osób. Nowoczesne modele klimatyzatorów zostają wyposażone w filtry, które przed schłodzeniem zassanego powietrza, najpierw oczyszczają je z wszelkich zanieczyszczeń, wpuszczając do wnętrza pomieszczenia powietrze schłodzone i pozbawione bakterii czy roztoczy. Co jednak jest lepszym rozwiązaniem - klimatyzator z oczyszczaczem czy osobny oczyszczacz powietrza? Jak działa klimatyzacja z oczyszczaczem, jakie wyróżniamy klimatyzatory i o czym pamiętać przy montażu urządzenia?

czytaj całość »
Jak wyposażyć nowoczesne mieszkanie?
Jak wyposażyć nowoczesne mieszkanie?

Wyposażenie wnętrz zawsze budzi wiele emocji. Zwłaszcza jak mowa o kupnie pierwszego mieszkania, czy pierwszego najmu. Pada wtedy wiele pytań, co będzie potrzebne, co nam się przyda, a co nie. Są też także przedmioty must have w nowoczesnych wnętrzach, bez których nie można mówić o idealnym wyposażeniu. Jakie to przedmioty? Jakie sprzęty? O tym przeczytasz w tym wpisie.

czytaj całość »
Klimatyzacja do mieszkania w bloku - montaż, rodzaje, pozwolenia, koszty
Klimatyzacja do mieszkania w bloku - montaż, rodzaje, pozwolenia, koszty

Lato w Polsce cechuje się naprawdę wysokimi temperaturami, a co za tym idzie - w porze letniej rośnie także temperatura wewnątrz mieszkań. Doskonałym rozwiązaniem na poprawę komfortu życia jest zamontowanie klimatyzacji, która skutecznie schłodzi wnętrza. Jak wygląda montaż klimatyzacji w bloku, jakie pozwolenia są niezbędne i jakie wyróżniamy rodzaje klimatyzatorów? Na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzacji i jakie są jej wady i zalety? Odpowiadamy!

czytaj całość »
Jak wybrać klimatyzator do biura?
Jak wybrać klimatyzator do biura?

Podczas upałów klimatyzacja w biurze jest na wagę złota. Zapewnia komfortową temperaturę w budynku, co niewątpliwie wpływa na samopoczucie pracowników. Dzięki temu pracują oni wydajniej i efektywniej. Na przestrzeni czasu klimatyzatory stały się niemalże nieodłącznym elementem wyposażenia nowoczesnych biur, hal i zakładów produkcyjnych. W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli tego typu urządzeń. Przeczytaj poradnik i dowiedz się, jak wybrać najlepszy dla siebie klimatyzator!

czytaj całość »
Zalety klimatyzacji do domu i wpływ na zdrowie
Zalety klimatyzacji do domu i wpływ na zdrowie

Ciężko jest sobie wyobrazić życie bez klimatyzacji. Towarzyszy nam zarówno w pracy, w samochodzie, w centrach i lokalach rozrywkowych, coraz więcej osób korzysta z niej również w domu. Chłodny powiew powietrza pomaga przetrwać największe upały, ułatwia codzienne funkcjonowanie, przynosi ukojenie po męczącym dniu. Dzięki niej lepiej nam się pracuje, rześkie powietrze poprawia jakość snu, ma pozytywny wpływ na samopoczucie. Czy jednak orzeźwiający chłód, jaki zapewnia klimatyzacja, jest zdrowy? Czy może wręcz przeciwnie, klimatyzacja jest szkodliwa dla zdrowia i samopoczucia? Jak jest naprawdę?

czytaj całość »
Klimatyzacja multisplit czy mono? Jaki klimatyzator wybrac?
Klimatyzacja multisplit czy mono? Jaki klimatyzator wybrac?

Klimatyzatory w mieszkaniu czy domu, nie są już niczym dziwnym i stają się coraz bardziej popularne. Nierzadko wykorzystujemy też chociażby klimatyzatory ścienne przebywając w zakładzie pracy. Na upowszechnienie się klimatyzatorów, duży wpływ miały przystępne ceny tego typu sprzętu, jak i efektownie prezentujące się jednostki wewnętrzne. Szukając odpowiedniego urządzenia klimatyzacyjnego, możemy spotkać się z dwoma określeniami, a mianowicie split albo multi split. Czym różnią się te urządzenia? Który typ klimatyzacji wybrać? 

czytaj całość »
Legionella w klimatycji. Po co robić przeglądy klimatyzatora?
Legionella w klimatycji. Po co robić przeglądy klimatyzatora?

Jeśli myślałeś kiedyś o tym, że warto poddawać przeglądowi klimatyzatory domowe, to myślałeś nie tylko dobrze, ale ze świadomością niebezpieczeństw, jakie czyhają na każdego, kto wykorzystuje klimatyzacje bez serwisu. Brak odpowiedniego serwisowania, użytkowanie sprzętu bez dokonywania przeglądów, nieoczyszczanie klimatyzacji: to wszystko może sprawiać, że w Twoim urządzeniu zamieszka coś bardzo groźnego dla zdrowia: Legionelloza, czyli choroba legionistów! Jak się przed tym chronić? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule!

czytaj całość »
Jaki wybrać klimatyzator przenośny czy ścienny?
Jaki wybrać klimatyzator przenośny czy ścienny?

Klimatyzacja w domu powinna skutecznie chłodzić lub ogrzewać, ale także mieć estetyczną oprawę i odznaczać się wysokim bezpieczeństwem użytkowania. Do najpopularniejszych urządzeń należy klimatyzator split i klimatyzator przenośny. Czym się różnią oraz jakie mają wady i zalety?

czytaj całość »
Klimatyzacja domowa. Kto może zamontować klimatyzator?
Klimatyzator komu powierzyć montaż?

Klimatyzacja do domu nadal nie jest oczywistym rozwiązaniem w warunkach polskich. Zyskuje jednak na popularności wraz ze wzrostem komfortu życia oraz zmianami klimatu. Klimatyzator stanowi już oczywistość w biurach, sklepach i restauracjach; coraz częściej pojawia się również w prywatnych domach. Aby sytem klimatyzacji działał poprawnie i dobrze spełniał swoje zadanie, niezbędny jest prawidłowo przeprowadzony, profesjonalny montaż. Czy można zrobić to samodzielnie? Komu powierzyć to zadanie, jeżeli wolimy skorzystać z usług profesjonalistów?

czytaj całość »
Klimatyzator z funkcją grzania
Klimatyzator jako źródło ciepła

Klimatyzatory przez większość osób rozpoznawalne są tylko jako urządzenia chłodzące. Nic bardziej mylnego. Nowoczesna klimatyzacja do domu może wykorzystywana do ogrzewania pomieszczeń i jest tańsza w eksploatacji niż tradycyjne grzejniki czy piece na prąd. Są ekologicznym źródłem ciepła, a w dodatku dzięki specjalnym filtrom, oczyszczają powietrze w środku mieszkania. Są także bardzo proste w obsłudze. Funkcję z chłodzenia na ogrzewanie możemy przełączyć za pomocą jednego przycisku na pilocie, czyli zajmuje nam to tyle, co włączenie telewizora.

czytaj całość »
Klimatyzacja do domu jak działa jonizacja?
Klimatyzacja do domu jak działa jonizacja?

W trakcie letnich upałów bardzo wiele osób zastanawia się jaki klimatyzator do domu wybrać? Należy podkreślić, iż jest to bardzo ważna decyzja, gdyż latem mieszkania bardzo szybko się nagrzewają. Wysoka temperatura i wilgotne powietrze sprawiają, że nasze samopoczucie jest złe, dlatego zaleca się aby podczas wyboru klimatyzacji stawiać na nowoczesne urządzenia wyposażone w dodatkową funkcję jonizacji powietrza! W poniższym artykule dowiesz się między innymi jakie korzyści płyną z zastosowania klimatyzatorów domowych z jonizacją, oraz wiele innych, istotnych informacji!

czytaj całość »
Zakup klimatyzacji z montażem stawka 8% czy 23%?
Montaż klimatyzacji 8% czy 23%?

Klimatyzacja staje się coraz powszechniejszym rozwiązaniem nie tylko w budynkach przemysłowych i biurowcach, ale również w domach jednorodzinnych. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim komfortowi i wygodzie, jaki oferuje domownikom. Jednakże cena całej instalacji może być bardzo zróżnicowana. Należy przede wszystkim wybrać klimatyzację pasującą do indywidualnych preferencji mieszkańców. Polskie prawo umożliwia również skorzystanie z obniżonej stawki VAT (8%) podczas montażu klimatyzacji. Co należy zrobić, aby wykorzystać stawkę 8% VAT? 

czytaj całość »
Parametry klimatyzacji do domu - jak wybrać odpowiedni sprzęt?
Parametry klimatyzacji do domu - jak wybrać urządzenie?

W dzisiejszych czasach posiadanie klimatyzacji do domu nie jest już luksusem. Klimatyzacja nie tylko pomaga schłodzić pomieszczenie kiedy temperatura jest zbyt wysoka, ale także usuwa nadmiar wilgoci z powietrza. Liczne badania dowodzą, że optymalna temperatura w pomieszczeniu dla człowieka latem wynosi 23-26 stopni. Aby utrzymać taki poziom w domu w upalne dni niezbędny jest wydajny klimatyzator. Na co zwracać uwagę przy jego wyborze, tak aby jak najlepiej spełniał swoje zadanie?

czytaj całość »
Klimatyzator do domu w bloku. Jakie formalności?
Klimatyzacja do domu w bloku. Jakie formalności należy spełnić?

Dynamiczne zmiany meteorologiczne, powodują gwałtowny wzrost temperatur, a letnie upały stają się nie do zniesienia. Szczególnie w dużych miastach i mieszkaniach w bloku problem staje się bardzo uciążliwy. Niewielki metraż mieszkania dodatkowo sprzyja szybszemu nagrzewaniu się powietrza. Zbyt wysoka temperatura zaburza sen i nie pozwala normalnie funkcjonować. Warto jednak wiedzieć, że montaż klimatyzacji w bloku jest jak najbardziej możliwy.

czytaj całość »
Bestsellery
Klimatyzator AUX FREEDOM PLUS 3.5kW z montażem std (30-40m2)
Klimatyzator AUX FREEDOM PLUS 3.5kW z montażem std (30-40m2)
3 899,00 zł 3 610,19 zł
szt.
Klimatyzator Gree PULAR 2.5kW  z montażem std (20-30m2)
Klimatyzator Gree PULAR 2.5kW z montażem std (20-30m2)
3 999,00 zł 3 702,78 zł
szt.
Klimatyzator HAIER FLARE 5.0KW z montażem std (40-60m2)
Klimatyzator HAIER FLARE 5.0KW z montażem std (40-60m2)
5 199,00 zł 4 226,83 zł
szt.
Klimatyzator LG Artcool Mirror 6.6kW z montażem std (60-90m2)
Klimatyzator LG Artcool Mirror 6.6kW z montażem std (60-90m2)
9 999,00 zł 9 258,33 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl