Klimatyzatory ścienne 5.0kW

Klimatyzator DAIKIN STYLISH 5.0kW Black Klimatyzator DAIKIN STYLISH 5.0kW Black
Producent: DAIKIN
Cena: 17 466,00 zł (netto: 14 200,00 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klimatyzator DAIKIN STYLISH 5.0kW White Klimatyzator DAIKIN STYLISH 5.0kW White
Producent: DAIKIN
Cena: 16 662,00 zł (netto: 13 546,34 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klimatyzator Gree PULAR 4.6kW Klimatyzator Gree PULAR 4.6kW
Producent: GREE
Cena: 4 418,00 zł (netto: 3 591,87 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Klimatyzator HAIER FLEXIS Plus White Shine 5.2KW Klimatyzator HAIER FLEXIS Plus White Shine 5.2KW
Producent: HAIER
Cena: 6 898,00 zł (netto: 5 608,13 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klimatyzator HAIER TAYGA PLUS 5.0KW Klimatyzator HAIER TAYGA PLUS 5.0KW
Producent: HAIER
Cena: 4 418,00 zł (netto: 3 591,87 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klimatyzator LG Standard Plus 5.0kW Klimatyzator LG Standard Plus 5.0kW
Producent: LG
Cena: 7 099,00 zł (netto: 5 771,54 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klimatyzator DAIKIN COMFORA 5.0kW Klimatyzator DAIKIN COMFORA 5.0kW
Producent: DAIKIN
Cena: 8 577,00 zł (netto: 6 973,17 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klimatyzator DAIKIN PERFERA 5.0kW Klimatyzator DAIKIN PERFERA 5.0kW
Producent: DAIKIN
Cena: 11 392,00 zł (netto: 9 261,79 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Klimatyzacja 5,0 kw

Klimatyzator ścienny 5 kW doskonale sprawdza się przy powierzchniach od 40 do 60 m². To świetny wybór zarówno do mieszkania w bloku, pomieszczeń w domu jednorodzinnym, jak i do firmowego biura lub mniejszego sklepu. Dostępne w naszym sklepie urządzenia wyróżniają się wydajnością i nowoczesnymi funkcjami, dzięki czemu z łatwością można dobrać odpowiedni sprzęt do wymagań użytkowników klimatyzacji.

Podział klimatyzatorów 5 kW

Do najczęściej wybieranych systemów klimatyzacji o mocy 5 kW zaliczamy:

  • Klimatyzatory ścienne Split - Umożliwiają chłodzenie wyłącznie jednego pomieszczenia jednocześnie, gdyż do jednostki zewnętrznej może zostać podłączona tylko jedna jednostka wewnętrzna. Najczęściej montuje się je do mieszkań w bloku lub domów jednorodzinnych.
  • Klimatyzatory ścienne Multisplit - Do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć kilka urządzeń pracujących wewnątrz pomieszczeń, dzięki czemu chcąc chłodzić kilka pomieszczeń naraz, nie ma konieczności montażu osobnych instalacji. Najczęściej systemy Multisplit można ujrzeć w biurowcach i sklepach wielkopowierzchniowych, gdzie urządzenia pracują w wielu miejscach jednocześnie.

Ponadto wyróżniamy także klimatyzatory przenośne, montowane w pomieszczeniach, gdzie nie ma możliwości zawieszenia jednostek na ścianie i poprowadzenia niezbędnych przewodów freonowych. Taki system wymaga jednak wykonania w oknie otworu na instalację odprowadzającą skropliny i ciepło z wnętrza budynku.

Montaż klimatyzacji w domu - o czym należy pamiętać?

Przed zakupem systemu klimatyzacji warto skontaktować się ze specjalistami, którzy doradzą w doborze odpowiedniego urządzenia. Nasi fachowcy z przyjemnością odpowiedzą na Państwa pytania i pomogą w dobraniu systemu klimatyzacji z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb użytkowników i możliwości montażowych wnętrza.

Decydując się na zakup klimatyzacji, warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak klasa energetyczna i zużycie energii oraz moc urządzenia i jego wydajność. Jak wspomniano, klimatyzatory ścienne 5 kW zapewniają szybkie chłodzenie i komfortowe warunki w pomieszczeniach o wielkości od 40 do 60 m². W przypadku mniejszych wnętrz można zdecydować się na klimatyzacje 3,5 kW, zaś do dużych pomieszczeń doskonale sprawdzą się klimatyzatory o mocy 7 kW.

Przy wyborze klimatyzacji należy także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje urządzenia i głośność generowanego przez sprzęt hałasu. Ma ona znaczenie w przypadku montażu klimatyzacji do mieszkania w bloku, gdyż zgodnie z prawem, hałas emitowany przez urządzenie nie powinien przekraczać 55 decybeli za dnia i 45 decybeli nocą.

Chcąc zamontować klimatyzację w mieszkaniu, należy także pamiętać o konieczności uzyskania zgody na wykonanie prac od administratora budynku. Wpływ na wydanie pozwolenia mają takie aspekty jak stan techniczny budynku, rodzaj montowanego urządzenia oraz indywidualne opinie sąsiadów. Warto więc opracować szczegółowy projekt inwestycji z uwzględnieniem wymogów prawnych i możliwości montażowych obiektu.

Jakie wyróżniamy funkcje klimatyzatorów 5 kW?

Niewiele osób wie, że podstawową funkcją klimatyzacji jest nie tylko chłodzenie, ale także ogrzewanie pomieszczeń. Wiele osób decyduje się na wykorzystanie urządzeń do ocieplania wnętrz, co umożliwia ograniczenie wydatków ponoszonych na grzanie w domu zimą. W większości przypadków temperatura wydalanego powietrza może być regulowana za pomocą pilota, dzięki czemu z łatwością można dobrać parametry urządzenia do własnych potrzeb.

Ponadto klimatyzator może także służyć do oczyszczania powietrza. To przydatna funkcja, która ma szczególne znaczenie dla osób zmagających się na co dzień z alergiami. Zamontowane w urządzeniu filtry sprzyjają pochłanianiu roztoczy, alergenów, pyłków roślin, nieprzyjemnych zapachów, a nawet sierści zwierząt, dzięki czemu można z łatwością poprawić jakość powietrza w pomieszczeniu.

Inną przydatną funkcją klimatyzatorów jest możliwość jonizacji powietrza. Urządzenia mogą produkować ujemne jony, które neutralizują jony dodatnie i przyczyniają się do poprawy samopoczucia osób przebywających w pomieszczeniu. Ponadto jonizacja powietrza sprzyja oczyszczaniu wnętrza z kurzu i pyłu, dzięki czemu klimatyzator może mieć pozytywny wpływ na utrzymanie porządku w domu.

Do funkcji poprawiających komfort użytkowania systemu klimatyzacji zaliczamy m.in. możliwość zdalnego sterowania, ustawianie godzin pracy urządzenia, czy możliwość regulacji kąta nawiewu. Ponadto wiele sprzętów zostaje wyposażonych w funkcję blokady przed dziećmi, możliwość autoosuszania klimatyzatora, czy dezynfekcję jednostki wewnętrznej systemu.

Koszt klimatyzacji 5 kW - ile kosztuje klimatyzacja?

Ceny urządzeń o mocy 5 kW zaczynają się od 4000 zł wzwyż. Do kosztu klimatyzacji należy doliczyć także cenę montażu, która w zależności od stopnia skomplikowania instalacji i konieczności użycia dodatkowych sprzętów (np. rusztowania) oscyluje w granicach 2000 zł. Jeśli chodzi o zużycie energii przez klimatyzatory ścienne, zazwyczaj moc chłodnicza 5 kW zapewnia możliwość ochłodzenia mas powietrza w pomieszczeniu, pobierając 3 razy mniej energii.

Licząc średnio 4 godziny pracy na pełnych obrotach, możemy założyć zużycie na poziomie 4 × 1.6 kW energii elektrycznej. Należy jednak pamiętać, że klimatyzacja po wychłodzeniu będzie pracować w innym trybie chłodzenia i zadba o oszczędność energii. Podobnie jest w przypadku ogrzewania wnętrz - urządzenie będzie pobierać więcej prądu jedynie przez czas wyrównywania temperatury w pomieszczeniu, jednak po osiągnięciu jej wymaganego poziomu, klimatyzator przejdzie w tryb oszczędzania energii lub całkowicie się wyłączy (w zależności od ustawień).

Klimatyzator ścienny 5 kW z montażem

Nasi specjaliści posługują się odpowiednimi uprawnieniami f-gaz, dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność, że posiadamy fachową wiedzę w zakresie montażu klimatyzacji. Od lat specjalizujemy się w kompleksowym doborze klimatyzatorów z uwzględnieniem wymagań użytkowników i możliwości montażowych ścian budynku. W naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia marek LG, GREE, DAIKN, ROTENSO, HAIER, TOSHIBA, MITSUBISHI, AUX i innych.

Wszyscy nasi instalatorzy posiadają certyfikaty wymagane przy montażu systemu, co świadczy o tym, że urządzenie zostanie zamontowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi i z zachowaniem odpowiednich odległości. Nasi specjaliści doradzą w dobraniu odpowiedniego miejsca zawieszenia jednostek i sprawnie przeprowadzą proces instalacji, aby klimatyzacja była natychmiastowo gotowa do użycia.

Poza zamontowaniem na ścianach stelaża na jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną, instalatorzy zadbają także o wykonanie otworów na przewody freonowe i elektryczne, miedzianą instalację rurową oraz system odprowadzania skroplin. Ponadto specjaliści zajmą się podłączeniem obu jednostek i przeprowadzeniem odpowietrzania układu z wykorzystaniem pompy próżniowej. Co więcej, nasi fachowcy posiadają uprawnienia do napełnienia instalacji czynnikiem chłodniczym, dzięki czemu system będzie gotowy do użytkowania niemalże od razu.

Po napełnieniu klimatyzacji, specjaliści przeprowadzają testy pracy urządzenia i oceniają ich wydajność. Po zatwierdzeniu pracy sprzętu, fachowcy zadbają o przeszkolenie użytkowników klimatyzacji z obsługi urządzenia.

Jakiego producenta klimatyzacji wybrać?

Współpracujemy ze sprawdzonymi producentami klimatyzatorów, którzy zapewniają odpowiednie wsparcie i gwarancję na sprzedawane sprzęty. W przypadku wystąpienia ewentualnej awarii systemu, posiadamy dostęp do licznych części zamiennych, dzięki czemu naprawa instalacji może być szybka i może się wiązać z przywróceniem sprawności systemu. W naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia takie jak:

  • Klimatyzatory ścienne 5 kW GREE,
  • Klimatyzatory ścienne 5 kW LG,
  • Klimatyzatory ścienne 5 kW TOSHIBA,
  • Klimatyzatory ścienne 5 kW HAIER,
  • Klimatyzatory ścienne 5 kW MITSUBISHI,
  • Klimatyzatory ścienne 5 kW ROTENSO,
  • Klimatyzatory ścienne 5 kW AUX.

Profesjonalna obsługa, montaż i serwis klimatyzacji

Od lat specjalizujemy się w sprzedaży i profesjonalnym doradztwie systemów klimatyzacji do domu, mieszkania, czy biura. Nasi specjaliści nie tylko pomogą w wyborze odpowiedniej instalacji, ale także przeprowadzą jej kompleksowy montaż z uwzględnieniem potrzeb użytkowników. Jeśli zależy Państwu na poznaniu kosztów inwestycji, z przyjemnością wykonamy darmową wycenę, która pomoże w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Służymy pomocą zarówno na etapie poszukiwania klimatyzatora, jak i podczas jego użytkowania. W przypadku konieczności przeprowadzenia serwisu urządzenia nasi specjaliści przyjadą na miejsce inwestycji i wykonają niezbędne prace mające na celu przywrócenie pełnej sprawności instalacji. Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania dotyczące zakupu i montażu klimatyzatora. Zapraszamy do kontaktu!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl