Klimatyzatory ścienne 3.5kW

Klimatyzator DAIKIN STYLISH 3.5kW Black Klimatyzator DAIKIN STYLISH 3.5kW Black
Producent: DAIKIN
Cena: 10 430,00 zł (netto: 8 479,67 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klimatyzator Gree PULAR 3.2kW Klimatyzator Gree PULAR 3.2kW
Producent: GREE
Cena: 3 138,00 zł (netto: 2 551,22 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
 • nowość
Klimatyzator HAIER FLEXIS Plus White Shine 3.5KW Klimatyzator HAIER FLEXIS Plus White Shine 3.5KW
Producent: HAIER
Cena: 5 234,00 zł (netto: 4 255,28 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klimatyzator HAIER TAYGA PLUS 3.5KW Klimatyzator HAIER TAYGA PLUS 3.5KW
Producent: HAIER
Cena: 2 893,00 zł (netto: 2 352,03 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klimatyzator LG Standard Plus 3.5kW Klimatyzator LG Standard Plus 3.5kW
Producent: LG
Cena: 4 917,00 zł (netto: 3 997,56 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klimatyzator DAIKIN COMFORA 3.5kW Klimatyzator DAIKIN COMFORA 3.5kW
Producent: DAIKIN
Cena: 5 796,00 zł (netto: 4 712,20 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klimatyzator DAIKIN STYLISH 3.5kW White Klimatyzator DAIKIN STYLISH 3.5kW White
Producent: DAIKIN
Cena: 9 943,00 zł (netto: 8 083,74 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Klimatyzator DAIKIN STYLISH 3.5kW Black Wood Klimatyzator DAIKIN STYLISH 3.5kW Black Wood
Producent: DAIKIN
Cena: 10 430,00 zł (netto: 8 479,67 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Klimatyzacja 3,5 kw

Klimatyzatory ścienne o mocy 3,5 kW doskonale sprawdzają się przy powierzchniach o wielkości od 30 do 40 m². Dostępne na rynku urządzenia mogą pracować zarówno w trybie chłodzenia, jak i w trybie grzania, dzięki czemu zapewniają optymalną temperaturę w mieszkaniach w bloku, domach, czy firmowych biurach. Co więcej, nowoczesne jednostki mogą zostać wyposażone w funkcje dodatkowe takie jak jonizowanie i oczyszczanie powietrza, autoosuszanie urządzenia, czy system automatycznej blokady przed dziećmi.

Najpopularniejsze rodzaje klimatyzacji 3,5 kW

W zależności od potrzeb mieszkańców i użytkowników pomieszczeń, można zdecydować się na następujące rodzaje systemów klimatyzacji:

 • Klimatyzacja typu Split - Składa się z jednej jednostki zewnętrznej i jednego urządzenia pracującego wewnątrz. Najczęściej tego typu klimatyzacje montuje się w mieszkaniach w bloku lub w niewielkich domach.
 • Klimatyzacja typu Multisplit - W tym przypadku jednostka zewnętrzna może współpracować z kilkoma jednostkami wewnętrznymi, bez konieczności montażu osobnych systemów. Klimatyzacja Multisplit najczęściej znajduje zastosowanie w przypadku biurowców, sklepów wielkometrażowych lub większych domów, gdzie dąży się do ochładzania lub ogrzewania kilku pomieszczeń jednocześnie.
 • Klimatyzatory przenośne - W tym przypadku jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną „zamyka się” w jednym urządzeniu. Do prawidłowej pracy klimatyzacji przenośnej konieczne jest wykonanie otworu w oknie w celu efektywnego odprowadzania nagromadzonego ciepła. Klimatyzatory przenośne, jak sama nazwa wskazuje, mogą być przenoszone z miejsca na miejsce, dzięki czemu sprawdzą się w sytuacji gdy nie ma możliwości montażu urządzeń na stałe.

Funkcje klimatyzatorów 3,5 kW

Oczywiście podstawową funkcją klimatyzacji jest chłodzenie pomieszczeń. Wiele urządzeń wyposażonych zostaje także w funkcję grzania, dzięki czemu klimatyzatory mogą być używane nie tylko latem, ale także zimą. Obecna technologia pozwala osiągnąć zadaną temperaturę już po krótkim czasie pracy urządzenia, dzięki czemu dogrzewanie pomieszczeń klimatyzacją może przyczynić się do zmniejszenia kosztów ocieplania domu lub biura.

Przydatną funkcją nowoczesnych systemów klimatyzacji jest możliwość oczyszczania i jonizowania powietrza. Urządzenie wyposażone zostaje w specjalne filtry, które mogą pochłaniać szkodliwe substancje, nieprzyjemne zapachy, alergeny i roztocza, co wpływa na poprawę komfortu osób zmagających się na co dzień z alergiami. Ponadto jonizator może przyczyniać się do ograniczenia rozwojów wirusów i bakterii i poprawy samopoczucia osób przebywających w pomieszczeniu.

Innymi przydatnymi funkcjami klimatyzatorów są możliwość zdalnego sterowania z poziomu smartfona, wyświetlanie na urządzeniu lub pilocie temperatury powietrza, czy włączanie systemu o określonej porze dnia lub nocy. Co więcej, klimatyzacje mogą zostać wyposażone w system automatycznej blokady przed dziećmi, możliwość autoosuszania i autooczyszczania wnętrza urządzenia oraz regularne przeprowadzanie dezynfekcji instalacji.

Jak dobrać klimatyzator ścienny?

Decydując się na zakup klimatyzacji ściennej, pod uwagę należy wziąć przede wszystkim wielkość pomieszczenia. Jak wcześniej wspomniano, klimatyzator o mocy 3,5 kW sprawdzi się do pomieszczeń o wielkości od 30 do 40 m², dzięki czemu to doskonałe rozwiązanie zarówno do mieszkań w bloku, jak i do salonu w domu, czy standardowego biura. W przypadku większych pomieszczeń warto zdecydować się na mocniejsze urządzenia, co zapewni wydajniejszą pracę systemu.

Dobierając klimatyzator, warto także zwrócić uwagę na hałas, jaki generują jednostka wewnętrzna i zewnętrzna. O ile głośność pracy urządzenia pracującego w pomieszczeniu zwykle nie ma większego wpływu na komfort użytkowników, tak głośność jednostki zewnętrznej ma znaczenie szczególnie w przypadku mieszkania w bloku. Decydując się na montaż klimatyzatora, należy wziąć pod uwagę regulowane prawnie normy dopuszczalnego hałasu, które wynoszą 55 decybeli w ciągu dnia i 45 decybeli nocą.

Przy zakupie klimatyzacji warto zwrócić uwagę także na aspekty takie jak klasa energetyczna, możliwość regulacji nawiewu, tryb pracy nocnej, czy funkcje dodatkowe, które wpłyną na komfort korzystania z urządzeń. Jednocześnie należy podkreślić, że w niektórych przypadkach (np. przy montażu klimatyzacji w bloku lub w budynku publicznym) może być konieczne uzyskanie zgody na powieszenie urządzeń na elewacji, dlatego warto wcześniej się upewnić, czy pozwolenie zostanie wydane.

Ile kosztuje klimatyzacja 3,5 kW?

Na cenę klimatyzacji wpływają takie aspekty jak koszt urządzenia i jego montażu oraz średnie zużycie prądu. W większości przypadków wydajne klimatyzatory ścienne to wydatek rzędu 3000 zł wzwyż, zaś koszt montażu oscyluje w granicach 2000 zł, w zależności od stopnia skomplikowania instalacji, konieczności zastosowania dodatkowych sprzętów lub rusztowania i typu wybranego urządzenia.

Chcąc poznać zużycie energii elektrycznej, pod uwagę należy wziąć dokumentację urządzenia, w której określono, ile prądu pobiera klimatyzator w trybie chłodzenie lub grzanie. Przyjmując, że klimatyzacja o mocy 3,5 kW będzie pracowała przez 4 godziny dziennie na pełnej mocy, miesięczny koszt używania sprzętu wyniesie około 130 zł. Zwykle cena ogrzewania ze względu na pobieranie więcej energii jest o kilkadziesiąt złotych wyższa.

Podsumowując, koszt montażu klimatyzacji 3,5 kW to wydatek około 5000 zł wzwyż, zaś roczny koszt korzystania z urządzenia wynosi około 2000 zł. Warto jednak pamiętać, że rzadko kiedy zdarza się, że urządzenie pracuje na pełnej mocy każdego dnia przez tak wiele godzin. Zazwyczaj chłodzenie lub ogrzewanie pomieszczeń trwa znacznie krócej, dzięki czemu można zakładać niższe roczne koszty pracy klimatyzacji.

Klimatyzator ścienny 3,5 kW z montażem

Od lat specjalizujemy się w kompleksowym doborze i montażu klimatyzacji. Nasi specjaliści posiadają wymagane prawnie certyfikaty udt f-gazy, dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność, że instalacja zostanie zamontowana zgodnie z obowiązującymi przepisami. Poza doradztwem w doborze i profesjonalnym montażem urządzeń, zajmujemy się także przeprowadzeniem niezbędnych testów pracy urządzeń i przeszkoleniem użytkowników z obsługi klimatyzacji.

Naszym klientom proponujemy sprzęt od sprawdzonych producentów, którzy zapewniają wsparcie zarówno na etapie montażu, jak i podczas użytkowania klimatyzatorów. Nasza firma w ramach gwarancji zobowiązana jest do udzielania porad i rozwiązywania problemów w przypadku wystąpienia awarii urządzenia. W naszej ofercie znajdą Państwo nowoczesne i wydajne sprzęty takie jak:

 • Klimatyzatory ścienne 3,5 kW GREE,
 • Klimatyzatory ścienne 3,5 kW LG,
 • Klimatyzatory ścienne 3,5 kW TOSHIBA,
 • Klimatyzatory ścienne 3,5 kW HAIER,
 • Klimatyzatory ścienne 3,5 kW MITSUBISHI,
 • Klimatyzatory ścienne 3,5 kW ROTENSO,
 • Klimatyzatory ścienne 3,5 kW AUX.

Jak wygląda montaż klimatyzacji krok po kroku?

Montaż systemu klimatyzacji rozpoczyna się od wybrania miejsca powieszenia jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Lokalizację urządzeń określa się z uwzględnieniem komfortu użytkowników, rozmieszczenia mebli i miejsc relaksu oraz stanu technicznego ścian budynku. Następnie przechodzi się do montażu jednostki pracującej wewnątrz pomieszczenia. W tym celu na ścianie montuje się specjalny stelaż oraz wykonuje się otwory, w których poprowadzone zostaną przewody freonowe i elektryczne.

W kolejnym kroku specjalista zajmuje się montażem jednostki zewnętrznej. Wówczas analogicznie jak w poprzednim kroku, na elewacji budynku montuje się stelaż oraz doprowadza się przewody i metalowe rury łączące cały system klimatyzacji. Ponadto specjalista wykonuje system odprowadzania skroplin i podłącza do siebie jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną.

Po zawieszeniu i podłączeniu urządzeń, fachowiec przeprowadza odpowietrzenie układu przy użyciu pompy próżniowej oraz napełnia całą instalację czynnikiem chłodniczym. Warto podkreślić, że napełnienie czynnikiem powinno zostać wykonane tylko przez uprawnioną do tego osobę, dlatego nie należy wykonywać zabiegu na własną rękę. Ponadto specjalista zajmuje się wykonaniem testu pracy całej klimatyzacji i oceną jej wydajności. Gdy urządzenia pracują prawidłowo, zwykle fachowiec przeprowadza użytkownikom krótkie szkolenie z obsługi systemu.

Wybierz profesjonalistów w branży!

Zajmujemy się profesjonalnym doradztwem technicznym w zakresie doboru i montażu klimatyzacji, dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność, że znajdziemy rozwiązania odpowiadające na potrzeby użytkowników systemu. Z przyjemnością udzielimy odpowiedzi na pytania związane z instalacją lub wyceną klimatyzacji. W zależności od Państwa potrzeb i możliwości, nasi specjaliści mogą odwiedzić miejsce inwestycji lub przeprowadzić wycenę online za pośrednictwem wideokonferencji.

Stale poszerzamy swoją wiedzę na temat stosowanych w klimatyzacjach technologii i nowoczesnych rozwiązań, dzięki czemu służymy pomocą nie tylko przy wyborze, ale także podczas użytkowania instalacji. Korzystamy z urządzeń zakupionych u autoryzowanych dystrybutorów z Polski, dzięki czemu w przypadku awarii zapewniamy dostępność części zamiennych niemalże od ręki. Zawarte umowy współpracy zapewniają nam szybkie terminy dostaw sprzętów i jedne z najniższych cen na rynku. Zapraszamy do współpracy.

Bestsellery
Klimatyzator AUX FREEDOM PLUS 3.5kW z montażem std (30-40m2)
Klimatyzator AUX FREEDOM PLUS 3.5kW z montażem std (30-40m2)

4 199,00 zł

3 413,82 zł

szt.
Klimatyzator Gree PULAR 2.5kW z montażem std (20-30m2)
Klimatyzator Gree PULAR 2.5kW z montażem std (20-30m2)

4 399,00 zł

3 576,42 zł

szt.
Klimatyzator HAIER FLARE 5.0KW z montażem std (40-60m2)
Klimatyzator HAIER FLARE 5.0KW z montażem std (40-60m2)

5 199,00 zł

4 226,83 zł

szt.
Klimatyzator LG Artcool Mirror 6.6kW z montażem std (60-90m2)
Klimatyzator LG Artcool Mirror 6.6kW z montażem std (60-90m2)

10 044,00 zł

8 165,85 zł

szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl