Pytania i odpowiedzi

Czy można samodzielnie zamontować klimatyzację?

Prawo Unii Europejskiej wymaga, aby montażem klimatyzacji zajmowały się tylko osoby posiadające Świadectwo Kwalifikacji w zakresie napraw i obsługi technicznej urządzeń i instalacji chłodniczych, zawierających substancje kontrolowane. Osoba niewykwalifikowana nie jest w stanie sprawdzić szczelności i prawidłowego działania klimatyzacji. Dla pewności sprawnego i efektywnego działania systemu należy to zadanie zlecić specjalistom, którzy nie tylko wspomogą w doborze odpowiednich urządzeń, ich rozmieszczeniu w obiekcie, ale także dostosują budowę klimatyzacji do wymagań technicznych konkretnej lokalizacji.

Jak często powinno się serwisować klimatyzację?

Zaleca się czyścić klimatyzację 2 razy do roku. Najlepiej serwisować urządzenie na wiosnę, przed okresem największej eksploatacji oraz jesienią przed sezonem grzewczym. Osoby, które korzystają z klimatyzacji stosunkowo rzadko, mogą wykonywać serwis raz do roku. W innym przypadku istnieje bardzo duże ryzyko zanieczyszczenia systemu drobnoustrojami i grzybami, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia, powodować infekcje i nieżyty dróg oddechowych.

Jaki rodzaj klimatyzatora wybrać do mieszkania w bloku?

Wybór odpowiedniego klimatyzatora wymaga poznania metrażu pomieszczeń i ich rozkładu. W blokach najbardziej popularne są klimatyzatory typu split, jeżeli przez klimatyzację obsługiwana ma być stosunkowo niewielka przestrzeń. W przypadku większych mieszkań, zawierających kilka pokojów, zaleca się montaż klimatyzacji typu multi-split, składającej się z jednego agregatu zewnętrznego i kilku jednostek wewnętrznych. Moc i parametry techniczne urządzeń pomogą dobrać nasi pracownicy, posiadający duże doświadczenie w wyborze takich rozwiązań, które spełnią wszystkie oczekiwania klientów.

Nasi wykwalifikowani pracownicy są w stanie zamontować system klimatyzacji domowej w jeden dzień. Niemniej jednak, czas montażu urządzeń jest uzależniony od stopnia skomplikowania instalacji oraz liczby montowanych klimatyzatorów.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Bestsellery
Klimatyzator Gree Amber Standard Silver 3.5kW
Klimatyzator Gree Amber Standard Silver 3.5kW
4 516,00 zł 3 671,54 zł
szt.
Klimatyzator Gree FAIRY DARK 3.5kW
Klimatyzator Gree FAIRY DARK 3.5kW
4 221,00 zł 3 431,71 zł
szt.
Klimatyzator Gree PULAR 2.5kW
Klimatyzator Gree PULAR 2.5kW
2 843,00 zł 2 311,38 zł
szt.
Klimatyzator Gree PULAR 3.2kW
Klimatyzator Gree PULAR 3.2kW
3 138,00 zł 2 551,22 zł
szt.
Klimatyzator LG Standard Plus 2.5kW
Klimatyzator LG Standard Plus 2.5kW
3 549,00 zł 2 885,37 zł
szt.
Klimatyzator LG Standard Plus 3.5kW
Klimatyzator LG Standard Plus 3.5kW
3 749,00 zł 3 047,97 zł
szt.
Przegląd BASIC klimatyzatora ściennego
Przegląd BASIC klimatyzatora ściennego
265,00 zł 245,37 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl