Klimatyzacja do domu jak działa jonizacja?
Klimatyzacja do domu jak działa jonizacja?

W trakcie letnich upałów bardzo wiele osób zastanawia się jaki klimatyzator do domu wybrać? Należy podkreślić, iż jest to bardzo ważna decyzja, gdyż latem mieszkania bardzo szybko się nagrzewają. Wysoka temperatura i wilgotne powietrze sprawiają, że nasze samopoczucie jest złe, dlatego zaleca się aby podczas wyboru klimatyzacji stawiać na nowoczesne urządzenia wyposażone w dodatkową funkcję jonizacji powietrza! W poniższym artykule dowiesz się między innymi jakie korzyści płyną z zastosowania klimatyzatorów domowych z jonizacją, oraz wiele innych, istotnych informacji!

Nowoczesne urządzenie z dodatkowymi funkcjami

Co istotne? Obecnie na rynku znaleźć można bardziej zaawansowane technologicznie klimatyzatory domowe składające się z filtra, który skutecznie zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu takie jak:

  • pyłki roślin
  • kurz
  • zarodniki pleśni i grzybów
  • roztocza
  • oraz wirusy i bakterie.

Warto dodać, iż klimatyzatory domowe z funkcja jonizacji powietrza nie tylko oczyszczają powietrze znajdujące się w danym pomieszczeniu, ale również eliminują wszystkie przykre zapachy. Bardzo dużym plusem takiego rozwiązania jest zapewnienie utrzymania właściwego poziomu wilgotności powietrza, dlatego dzisiaj ten rodzaj klimatyzatorów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Jednak podczas wyboru urządzenia należy mieć na uwadze takie aspekty jak: moc oraz rodzaj filtra. 

Jonizator w klimatyzatorach domowych- jaką rolę odgrywa?

O czym warto pamiętać? To, iż obecnie wszystkie klimatyzatory domowe wyposażone są w innowacyjny system filtracyjny, którego głównym celem jest oczyszczenie powietrza, w taki sposób aby pozbyć się wszelkich szkodliwych dla zdrowia i życia człowieka substancji oraz drobnoustrojów. Jonizator to jeden z głównych elementów, które wchodzą w skład całego systemu zabezpieczeń przed niewidzialnym wrogiem! Należy zaznaczyć, iż jonizator ma za zadanie skutecznie sterylizować powietrze i neutralizować szkodliwe czynniki zewnętrzne, nowoczesne jonizatory posiadają ponad 2 miliony spolaryzowanych jonów. Co warto mieć na uwadze? To, że wiązania polaryzacyjne cząsteczek wytwarzają w powietrzu duże skupiska jonów, które z kolei otaczają substancje szkodliwe. Ważną rolą jonizatora jest doprowadzenie do reakcji chemicznej, której rezultatem jest powstanie rodników OH, dzięki zastosowaniu klimatyzatorów z jonizacją powietrze, które jest uwalniane pozostaje nie tylko zdrowe, ale również rześkie! Co więcej, jonizacja pobudza krążenie oraz poprawia pracę płuc. Powinieneś wiedzieć, że filtr elektrostatyczny należy regularnie oczyszczać z zanieczyszczeń, zaleca się aby umyć go w ciepłej wodzie i osuszyć przed ponownym założeniem. Warto o tym pamiętać, gdyż poprzez takie zastosowanie filtr będzie mógł służyć przez wiele lat bez konieczności wymiany!

Klimatyzatory domowe z jonizacją- jakie korzyści?

Zastosowanie jonizatorów wytwarzających jony ujemne sprawia iż znacznie łatwiej usuwa się CO2 z organizmu, oraz niesie ze sobą szereg innych korzyści między innymi:

  • redukcja cząsteczek- wszelkie zanieczyszczenia usuwane są w sposób bardzo efektywny
  • sterylizacja- bakterie oraz wirusy w połączeniu z jonami ujemnymi zostają usunięte z powietrza 
  • neutralizacja zapachu- chodzi tutaj szczególnie o nieprzyjemny zapach organicznego pochodzenia, który jest w bardzo szybkim czasie eliminowany
  • ograniczenie VOC- jony ujemne zmniejszają toksyczność między innymi: farb, lakierów, rozpuszczalników
  • korzyści zdrowotne- tlen łatwiej przedostaje się do płuc poprzez błony śluzowe, poprawia się samopoczucie, zdrowie oraz koncentracja.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl